Znajdziesz nas:

TLENOTERAPIA OXYENERGY

9 lutego 2021

Zanieczyszczenia środowiskowe, promieniowanie UV, proces starzenia wpływają na pogorszenie jej wyglądu. Skóra przybiera szary kolor, zmęczony wygląd, pojawia się suchość i utrata elastyczności. Oxynergy Power Infuse Technology jest specjalistycznym zabiegiem infuzji tlenowej do skóry, zabiegiem spowalniającym procesy starzenia się skóry. Jest to metoda całkowicie naturalna, bezpieczna i nieinwazyjna, polegająca na wtłaczaniu w głąb skóry aktywnego hiperbarycznego tlenu. Tlen jest życiodajnym pierwiastkiem, niezbędnym do wytwarzania energii w mitochondriach komórek w tzw. cyklu Krebsa.


Dostarczone do skóry dodatkowe porcje tlenu poprawiają w skórze metabolizm komórkowy. Ma to wpływ na poprawę wyglądu skóry, zwiększa jej napięcie i spowalnia procesy jej starzenia się. Wykorzystując zjawisko infuzji tlenowej wprowadzamy w głąb skóry substancje aktywne, dobierane do indywidualnych potrzeb skóry. Jest to delikatniejsza forma zabiegu mezoterapii igłowej. Wśród substancji aktywnych biologicznie wprowadzanych do skóry w trakcie zabiegu jest kapsułowany kwas hialuronowy, antyoksydanty, witaminy, peptydy biomimetyczne, ekstrakty roślinne, substancje napinające skórę, łagodzące podrażnienia oraz czynniki wzrostu.


Zabieg jest bardzo przyjemny, relaksujący a jego efekty utrzymują się przez kilka dni. Skóra jest w tym okresie miękka, odświeżona, promienna. Natychmiastowe i utrzymujące się efekty, jakie przynosi zabieg, spowodowały, iż zabieg zdobył ogromną popularność na całym świecie. Wykorzystana technologia aparatury umożliwia nie tylko wykonanie zabiegu infuzji tlenowej ale również umożliwia wprowadzenie do skóry w postaci iniekcji tlenowych silnie skoncentrowanego tlenu pod wysokim ciśnieniem, szczególnie w miejsca newralgiczne skóry, jakimi są bruzdy, zmarszczki oraz delikatna skóra wokół oczu. Seria kosmetyków do infuzji tlenowej została wzbogacona w miedź. Pierwiastek ten odgrywa bardzo dużą w przerwaniu reakcji wolnorodnikowych w skórze, które to są odpowiedzialne za proces starzenia.


Zabieg znalazł również zastosowanie w pielęgnacji skóry z problemem łojotoku i zmian trądzikowych. Zawarta w kosmetykach miedź reguluje czynność wydzielniczą gruczołów łojowych a dostarczany do skóry tlen uniemożliwia rozwój beztlenowych baktrii Propionibacterium acnes odpowiedzialnych za zmiany trądzikowe na skórze. Ponadto dostarczany w głąb skóry tlen przyspiesza jej procesy gojenia.


Oxynergy zatroszczyło się również o kontynuację pozabiegową w postaci spersonalizowanej pielęgnacji domowej. W tym celu do odsprzedaży indywidualnej zostały stworzone 2 bazy: lżejsza Power Infuse Baza My Cream i cięższa regenerująca Power Infuse Basa My Rich Cream. Zawierają one aminokwasy, peptydy oraz roślinną glicerynę. W zależności od potrzeb skóry i oczekiwań klientki bazy kremowe są wzbogacane w skoncentrowane substancje biologicznie aktywne wykorzystywane w trakcie zabiegu.