Znajdziesz nas:

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYŃ

9 lutego 2021

W obecnych czasach bardzo rzadko spotyka się osoby, które mają gładką, zdrową cerę o równym kolorycie. Jak wynika z badań około 60% populacji ma problemy z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Na proces ich powstawania składa się wiele czynników (predyspozycje genetyczne, niewłaściwa pielęgnacja, wpływ czynników zewnętrznych, niektórych leków itp.).

Pierwszym klinicznym objawem powstawania rozszerzonych naczynek jest zaczerwienienie tzw. rumień. Początkowo rumień mija, ale z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stałe. Kruche naczynka krwionośne nie wytrzymują ciśnienia krwi, rozszerzają się i stają się bardzo widoczne. W konsekwencji powstają wyraźne, trwałe zmiany, które są widoczne przez naskórek jako siateczka czerwonych pajączków, takie najpowszechniejsze zmiany określamy terminem telangiektazji. Pajączki najczęściej pojawiają się na twarzy, szyi, dekolcie i nogach. Mogą przyjmować barwę od jasno czerwonej poprzez bordową do ciemno fioletowej.

Równie powszechnymi zmianami naczyniowymi poza telangiektazjami są różnego typu naczyniaki (hemangioma). Poszerzone naczynka stanowią duży problem estetyczny szczególnie gdy są umiejscowione na twarzy. Odpowiednia pielęgnacja takiej skóry jest bardzo istotna i w znacznym stopniu może ograniczyć powstawanie nowych zmian naczyniowych. W przypadku już istniejących naczynek bardzo dobre efekty uzyskuje się z zastosowaniem technik laserowych, które zapewniają skuteczne zamykanie naczynek.
W Nana strefa urody wiemy, że aby skutecznie pozbyć się zmian naczyniowych potrzeba nie tylko nowoczesnego urządzenia, ale i wieloletniego doświadczenia osoby wykonującej zabieg. Do zabiegu zamykania naczynek wykorzystujemy więc najnowszy laser ASCLEPION QuadroStar w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem naszych specjalistów.

Wiązka zielonego światła emitowana przez laser absorbowana jest przez hemoglobinę oraz inne chromofory. Powoduje to zamknięcie przez skórę widocznych i płytko położonych czerwonych naczynek krwionośnych do średnicy 1,5 mm. Pozwala także usunąć znamiona naczyniowe, plamy porozlewowe, naczynia gwiaździste, znamiona naskórkowe, kępki żółte, rozrosty gruczołu łojotokowego.
Aby zamknąć popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 2 do 5 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy, zależy to od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia. Jeśli naczynko było duże lub zabiegowi poddana została duża powierzchnia, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk albo rumień, który schodzi w ciągu kilku godzin lub dni.